«  Січень 2018  »

Головна » 2018 » Січень » 30 » 100-річчя бою під Крутами
100-річчя бою під Крутами

29 січня, в понеділок, учні   Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 відзначили 100-річчя бою під Крутами. Були проведені уроки-памяті, літературно-історична композиція «Згадувати, щоб знати, пам’ятати, щоб не повторити...», пізнавальний кінозал перегляду документальних фільмів «Пам’ятаємо про Крути», «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія», оформлено тематичну виставку "Понад усе вони любили свій коханий край", підготовлені матеріали з періодики присвячені далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року.

Сто років тому, 29 січня 1918 року, під Крутами українські захисники — уродженці різних куточків країни на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова. Ця подія в історії становлення Української держави продемонструвала патріотизм і жертовність її громадян.

Не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність , поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Під час заходів основна увага було зосереджено на важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

Бій під Крутами  - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження  українців, усвідомлення  права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

Вони ішли у безвість білих піль, у бій,
Щоб не вернутися або здобути.
І зупинилися на станції малій,
Де написом виднілась назва: «Крути».

Не повернулися, упало триста їх,
І хоч ми і донині не можемо забути,
Моментом нації, моментом нас усіх,
Навіки стала назва — слово «Крути».

На Аскольдовій могилі поховали їх,
І хоч народ ще й дотепер закутий,
Та він живе, бо смертю молодих
Він смерть переборов там, де містечко Крути.

Переглядів: 38 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0