«  Квітень 2018  »

День поезії

Поезія - це струни відчуттів,

Це музика Вселенської любові,

Поезія - це скарб усіх віків,

Це діамант величиною в слово!

Ігор Федчишин

Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня (у день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року. В Україні Всесвітній день поезії відзначають з 2004 року.

Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч з людиною. З давніх-давен людина використовувала дар Божий – мову – для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекраснішого почуття – любові.

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі,- сказала Ліна Костенко.

У Тростянецькій спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів №1 в рамках проведення Тижня зарубіжної літератури і російської мови 21 березня 2018 року відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню поезії.

У літературній вітальні зібралися палкі прихильники поезії – учні 5 – 11 – х класів. Зворушливі рядки віршів, музичні композиції, лірична атмосфера – усе сприяло створенню справжнього свята. Учні натхненно читали улюблені поезії класиків світової літератури Омара Хайяма, В. Шекспіра, А.Данте, Ф.Петрарки, Г.Гейне, О.Пушкіна, М.Лермонтова, Ф.Тютчева, О.Блока, А.Ахматової, М.Цвєтаєвої, Б.Пастернака. Звучали літературні твори українських поетів – Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, П.Тичини, М.Вінграновського, Л.Костенко. Кожен виконавець – а їх було понад 30 учнів – намагався донести до слухачів красу і неповторність поетичного твору, а також свою любов до поезії. Кращими читцями були Світенко Руслан, Ложечник Ростислав, Шевченкео Анна, Великород Олеся, Нєєлов Нікіта, Покотило Ангеліна, Глущенко Артем, Решетило Марина, Прокоф’єв Олександр, Лапіна Інна, Сотнікова Неоніла, Сергієнко Олексій.

Звучали ліричні мелодії Є.Доги, П.Чайковського, Л.Бетховина, що торкалися найпотаємніших струн душі кожного із присутніх. Тож нехай поетичне слово додає всім сили, віри у велич світла любові, віри в людину і непереможність добра.

Свято поезії організувала і провела разом з учнями-старшокласниками учитель зарубіжної літератури і російської мови Л.І.Коваленко.

Переглядів: 29 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0