«  Листопад 2017  »

Головна » 2017 » Листопад » 19 » День української писемності та мови
День української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови, учні та вчителі школи писали XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Найголовніше – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови (відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 24.10.2017 № 1/9-564 «Про проведення ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»), у школі розпочався І (шкільний) етап ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Міжнаро́дний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Люба стала почесним головою конкурсу.

Петро Яцик (7 липня 1921 – 8 листопада 2001, Торонто) — канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Серед найголовніших проектів, профінансованих Яциком: Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Міжнародний конкурс знавців української мови.

За багатолітню меценатську діяльність нагороджений «Почесною відзнакою Президента України» (1996), а до свого 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого. Конкурс імені Петра Яцика – це підтвердження того, що мова може стати підґрунтям для об’єднання «наших» по всьому світу.

П. Яцик зазначив: «Мусимо братися виховувати в наших ту україноцентричність, яка й стане основою для піднесення України в майбутньому. Починаємо з мови , а водночас маємо на увазі й українську історію, українську ідею, щоб усе це в сумі дало українську волю, українське диво».

Переглядів: 66 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0