«  Березень 2018  »

Головна » 2018 » Березень » 6 » Шевченківські дні
Шевченківські дні

Тарас Григорович Шевченко! Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим, неповторним. Коли характеризують народ, то передовсім називають найталановитіших, найкращих його представників. Україна – це Шевченко. У ньому - наша історія, буття, наші болі та мрії. Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури.

Учні та вчителі СШ №1 щорічно свято вшановують пам'ять свого безсмертного пророка, поета. Линуть у класах та шкільними коридорами вірші та пісні, написані Шевченком, а його величний образ постає у нових ліричних творах майбутніх поетів. Учителі української мови та літератури Поліщук І. В., Пустовіт Т. В.. провели з учнями 5-10 класів цікавий захід «Ми тебе не забули, Тарасе!» Учні розповіли про сторінки життєвого шляху поета, декламували вірші, демонструвалися театральні сценки з творів Великого Кобзаря (Карпець М., Лімбас Д., Слабоспицька М., Рева Д., Майстренко Д., Лапіна І., Гостєва Л., Євдокимов А., Ткаченко Д., Ковальов В., Удовенко Д., Матвієнко Є., Ващенко Ю., Нєєлов Н.) Із задоволенням переглянули кінофільм «Великі українці. Тарас Шевченко" Учні 5 класу малювали ілюстрації до творів Тараса Шевченка «Шевченко очима дітей».У бібліотеці школи створена тематична виставка книг «Шевченко – наш національний герой».

Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так і поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Залишимо у спадок новим поколінням

Свої ідеали й свої устремління,

Могутню Вкраїну, в якій наша сила,

І геній Шевченка як нації крил