«  Листопад 2017  »

Головна » 2017 » Листопад » 29 » Трагедія голодомору: незнищенні колоски проростають пам’яттю
Трагедія голодомору: незнищенні колоски проростають пам’яттю

Пам’ять – нескінчена книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво – чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про голод.

А так вмирала майже вся Україна. Моторошний парадокс: вмирали на родючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, усіяних житом і пшеницею, на дбайливо доглянутих городах з рясним урожаєм. Чому вмирали? Бо в людей забрали все. Все до останнього колоска, до останньої зернини. Це було не стихійне лихо, а зумисне зроблений Голодомор. Число жертв називають від 7 до 14 млн. чоловік. Це 1/5 всього населення України.

Голод — це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок.

Учні школи теж не залишились осторонь дня пам'яті. Бібліотекар школи Струковець К.І. провела бібліотечний урок, учні старших класи дивилися та обговорювали фільми про голодомор, учні 1-4 класів приєдналися до акції “Незабудки пам’яті”.

Переглядів: 55 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0