«  Лютий 2018  »

Головна » 2018 » Лютий » 25 » Урок пам’яті!
Урок пам’яті!

Для тих, хто народився у третьому тисячолітті, події війни в Афганістані 1979 – 1989 років – це вже історія. Але щоб відчувати себе впевнено в майбутньому, історію треба знати і шанувати людей, які зробили свій внесок у хід подій минулого.

13 лютого 2018 року до Тростянецької спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 запросили гостя – Кузьменка Віталія Олексійовича – ветерана Афганської війни.

Учні 9-го та 11-го класів з цікавістю слухали розповідь героя – воїна, трудівника, людини скромної і, на перший погляд, звичайної.

Віталій Олексійович розповів, як у далекому 1986 р. його, вісімнадцятирічного, призвали до лав Радянської Армії. Пройшовши підготовку в навчальному підрозділі, потрапив до Ташкента, а згодом дізнався, що його, як і інших солдатів, направляють до Афганістану. «Можна було відмовитися, командир питав згоди, але ніхто тоді не відмовлявся», – згадував ветеран. Служив механіком, ремонтував вертольоти. Дошкуляла спека 60 – 70 С, сиру воду вживати було небезпечно, тому заварювали чай із верблюжої колючки і евкаліпта, щоб втамувати спрагу. Спочатку не вірилося, що потрапив на війну. Але скоро все стало зрозумілим: і підбиті вертольоти, і втрата однополчан, і постріли снайпера…

Додому повернувся Віталій Олексійовичу квітні 1988 року. Працював на шоколадній фабриці, бригадиром на виробництві, згодом у відділі збуту. Зараз працює на будівництві. Має родину, дорослого сина.

Затамувавши подих, старшокласники слухали спогади ветерана – живого свідка історичних подій. Його розповідь доповнювали фотографії, документальні кадри хроніки тих подій, красномовні статистичні дані.

Учитель історії Колотенко В. М. зробив для старшокласників екскурс у події війни в Афганістані.

Під час зустрічі ніхто не був байдужим. Учні задавали гостеві запитання про відчуття на війні, армійський побут, про бойових друзів. Година спілкування пролетіла швидко. У підготовці і проведенні заходу взяли участь класні керівники Мірошниченко О.М. та вчитель історії Колотенко В.М.

Переглядів: 30 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0