«  Січень 2018  »

Головна » 2018 » Січень » 23 » Відзначаємо День Соборності України!
Відзначаємо День Соборності України!

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.

22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу. У тексті Акту Соборності утверджувалось: «Однині на всіх землях України, розділених віками – Галичині, Буковині, Закарпатській Русі і Наддніпрянській Україні – буде одна, велика Україна. Мрії, для яких найкращі сини України жили і вмирали, стали дійсністю. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка». Однак вже через кілька тижнів після проголошення Акту злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехословаччина - Закарпаття.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехословаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Колектив Тростянецької спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 не залишився осторонь відзначення цієї державотворчої події. 19 та 22 січня 2018 року проведені виховні години, уроки патріотизму, години спілкування на тему: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності» (відповідальні класні керівники 1 – 11 – х класів).

З метою поширення інформації про дану подію на базі бібліотеки оформлена книжкова тематична виставка літератури «Україна – незалежна держава, сонценосна колиска моя». Бібліотекар школи Струковець К.І. при обслуговуванні читачів рекомендує до прочитання літературу виставки.

Учні 9 – 11 – х класів 19 січня брали участь в учнівській конференції, присвяченій історії національно-визвольних змагань в Україні на початку XX століття по темі: «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Захід провели класні керівники Мірошниченко О.М. та Мар’єнкова С.Є.

22 січня 2018 року для учнів 1 – 4 –х класів проведена інтегрована гра «Любіть Україну», яка складалася з сторінок «Історичної вікторини», «Народознавчої вікторини», «Літературної гри». Учні відповідали на запитання, змагалися в конкурсах та поглиблювали свої знання про Україну як державу. Після завершення гри учні утворили «ланцюг єдності». Захід провела педагог – організатор Толстих А.О. та класні керівники 1 – 4 – х класів.

Проведені заходи до Дня Соборності України стали своєрідним нагадуванням про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Переглядів: 58 | Додав: nyuta | Рейтинг: 0.0/0