Неділя
22.09.2019
«  Вересень 2019  »

Тростянецька Філія № 1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради

Школа №1 – найстаріший з нині діючих навчальний заклад м. Тростянця.  У 1902 році в тодішньому центрі села, біля будівлі волосного управління була збудована початкова школа:  одноповерхова, цегляна, крита гонтом. Оскільки  школярів було дуже багато, повітове земство вирішило надбудувати ще один поверх.

Школа була двокласним училищем.  Перші 3 роки вважалися 1-м класом і повністю відповідали курсові поч. школи, 4 і 5-й рік складали 2-й клас. Тож строк навчання в ній був п’ять років.

На початку ХХ століття всі міські школи (у Тростянці крім земського двокласного училища (нині школа №1), була церковно-приходська школа (1898),  приватна школа пані Іваницької(1879)), в значній мірі щорічно субсидувались фірмою Кенігів,   бо її власники особисто, чи особи, що стояли на чолі адміністрації Тростянецьких маєтків, були попечителями цих шкіл.

Бухгалтер із Тростянця С.М. Селегень, краєзнавець і фольклорист, створив колись альбом фотознімків. На одному із зображень є і нинішня школа №1. Знімок датований 1904 роком. Можливо серед учнів є і син вчителя Микола Фітільов,  який став пізніше відомим українським письменником Миколою Хвильовим

Службовці фірми мріяли про відкриття у місті середнього навчального закладу. Без сумніву, ця справа мала б тут навіть фінансовий успіх, чому деякі приватні підприємці, заручившись дозволом Міністерства Народної Просвіти на відкриття приватної гімназії в Охтирському уїзді, зупинили свій вибір саме на Тростянці. Цей проект не був реалізований через відсутність у селі підходящого приміщення.

У 1924 р. – школі присвоєно ім’я Т. Г. Шевченка. З 1935 р. – середня школа № 1

У 30-х-40-х роках у школі навчався відомий поет-пісняр Леонід Татаренко - член Національної спілки письменників України, автор багатьох поетичних збірок та книг пісень, лауреат премії імені М.Остро вського.

У сімдесятих роках двадцятого століття була зроблена друга, основна, прибудова школи, тоді ж побудований спортзал, майстерня. Школа отримала сучасний вигляд.

З  2004 р. – спеціалізована школа I-III ступенів № 1. Профіль: історичний та української філології, суспільно-гуманітарний напрямок.