22.10.2019
«  Жовтень 2013  »

Головна » 2013 » Жовтень » 22 » 70 річниця битви за Дніпро
70 річниця битви за Дніпро

Битва за Дніпро — низка взаємопов’язаних стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни, проведених в другій половині 1943 року на берегах Дніпра. З обох боків в битві взяли участь до 4 мільйонів чоловік. В результаті чотиримісячної операції лівий берег Дніпра був звільнений Червоною Армією від німецько-фашистських загарбників. В ході операції значні сили Червоної Армії форсували річку, створили декілька плацдармів на правому березі Дніпра, а також звільнили місто Київ. Битва стала однією з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії.

Старшокласники Тростянецької СШ №1 22 жовтня запросили на зустріч учасника цієї битви, нашого земляка, Сича І.С. Нужненко Люба та Олефіренко Аня нагадали головні віхи битви за Дніпро, учні читали вірші, дивились кадри хроніки, слухали роздуми істориків та військових експертів. Та найбільше враження на дітей справила розповідь безпосереднього учасника тих подій.

Сич Іван Степанович - уродженець села Боромля.

Його родина зазнала втрат під час Голодомору, постраждала від політичних репресій. Війну зустрів 16-річним хлопцем, а у 18 був уже на передовій. З серпня 1943 і до перемоги воював у складі 40-ї армії, тієї самої, що визволяла Тростянець.  Життя Івана Степановича – приклад героїзму і самопожертви, гідності та честі. Він, розвідник загороджувального загону, критично і без прикрас розповів про ціну перемоги у битві за Дніпро. Детально…до дрібниць, бо свого часу вів записи. Його спогади рясніють поетичними рядками, адже навіть в умовах фізичного відчуття близької присутності смерті душа невблаганно рвалась до прекрасного:

Летять, летять у небі журавлі

Летять у даль від рідної землі

Летять, летять у даль, летять у вись

Може туди, де я кохав колись

Ніколи не забуду я за них

Отих очей…Два озера лісних

Із чорними тоненькими бровами

Такими як були в моєї мами…

Переглядів: 240 | Додав: nyuta | Рейтинг: 5.0/1